Yhteystiedot


  • Hallituksen sähköpostilista: ys-hallitus at helsinki.fi
  • Puhelin: 044 2861 216
  • Osoite: Ylioppilaskunnan Soittajat, Mannerheimintie 3B, 00100 Helsinki

YS:n hallitus

 

Puheenjohtaja
Maarit Rytioja
Maarit Rytioja
puheenjohtaja@ys.fi
Varapuheenjohtaja
Emilia Hellstén
Emilia Hellstén
varapuheenjohtaja@ys.fi
Kapellimestari

Tomas Djupsjöbacka
kapellimestari@ys.fi
Taloudenhoitaja

Tommi Ahonen
taloudenhoitaja@ys.fi
Sihteeri

Marja Tiainen
sihteeri@ys.fi
Tiedottaja
Katariina Mäkilä
Katariina Mäkilä
tiedottaja@ys.fi
Yliäänenvalvoja

Janne Karvonen
yliaanenvalvoja@ys.fi
Tilavastaava

Salla Harju
tilavastaava@ys.fi
Hallituksen lisäjäsen
Helmi Lempinen
Helmi Lempinen
helmi.lempinen@hotmail.com

YS:n virkailijat

YS:n virkailijat hoitavat käytännön asioita. Salonkiorkesterin intendentti ja pienyhtyevastaava hoitavat vastaavien yhtyeiden varauksia. Vastaava kalustonhoitaja vastaa mm. soittimien vuokrauskyselyihin ja vastaava nuotistonhoitaja nuotistoon liittyviin tiedusteluihin.

Salonkiorkesterin intendentti
Helmi Lempinen
Helmi Lempinen
salonkiorkesteri@ys.fi
Pienyhtyevastaava

pyrykiviharju
pienyhtyeet@ys.fi
Www-vastaava
Daniel Landau
Daniel Landau
www@ys.fi
Vastaava kalustonhoitaja

Juhana Rautavirta
kalusto@ys.fi
Vastaava kalustonhoitaja

Liisa Koivusalo
kalusto@ys.fi
Vastaava nuotistonhoitaja

Aura Salonpää
nuotisto@ys.fi
Vastaava nuotistonhoitaja

Laura Korhonen
nuotisto@ys.fi
Käsiohjelman päätoimittaja

Eeva-Sofia Haukipuro
kasiohjelmat@ys.fi