Yhteystiedot


  • Hallituksen sähköpostilista: ys-hallitus at helsinki.fi
  • Puhelin: 044 2861 216
  • Osoite: Ylioppilaskunnan Soittajat, Mannerheimintie 3B, 00100 Helsinki

YS:n hallitus

Orkesterin hallitus vastaa yhdistystoiminnan hallinnosta ja suunnittelusta.

Yhteistyötiedustelut ja muut yleiset yhteydenotot voi osoittaa puheenjohtajalle ja varapuheenjohtajalle. Orkesterin sisäisestä tiedotuksesta vastaa sihteeri ja ulkoisesta tiedotuksesta sekä markkinoinnista tiedottaja.

Puheenjohtaja
Maarit Rytioja
Maarit Rytioja
puheenjohtaja@ys.fi
Varapuheenjohtaja
Emilia Hellstén
Emilia Hellstén
varapuheenjohtaja@ys.fi
Kapellimestari

Tomas Djupsjöbacka
kapellimestari@ys.fi
Taloudenhoitaja

Tommi Ahonen
taloudenhoitaja@ys.fi
Sihteeri

Marja Tiainen
sihteeri@ys.fi
Tiedottaja
Katariina Mäkilä
Katariina Mäkilä
tiedottaja@ys.fi
Yliäänenvalvoja

Janne Karvonen
yliaanenvalvoja@ys.fi
Tilavastaava

Salla Harju
tilavastaava@ys.fi
Hallituksen lisäjäsen
Helmi Lempinen
Helmi Lempinen
helmi.lempinen@hotmail.com

YS:n virkailijat

Orkesterin virkailijat hoitavat orkesteritoiminnan käytännön asioita.

Tilausesiintymisiä järjestelevät salonkiorkesterin intendentti ja pienyhtyevastaava. Vastaavalta kalustonhoitajalta voi tiedustella muun muassa soitinvuokrausta ja vastaavalta nuotistonhoitajalta nuotistoon liittyviä asioita. Käsiohjelmamainoksiin liittyvissä tiedusteluissa voi olla yhteydessä käsiohjelman päätoimittajaan.

Salonkiorkesterin intendentti
Helmi Lempinen
Helmi Lempinen
salonkiorkesteri@ys.fi
Pienyhtyevastaava

Pyry Kiviharju
pienyhtyeet@ys.fi
Www-vastaava
Daniel Landau
Daniel Landau
www@ys.fi
Vastaava kalustonhoitaja

Juhana Rautavirta
kalusto@ys.fi
Vastaava kalustonhoitaja

Liisa Koivusalo
kalusto@ys.fi
Vastaava nuotistonhoitaja

Aura Salonpää
nuotisto@ys.fi
Käsiohjelman päätoimittaja

Eeva-Sofia Haukipuro
kasiohjelmat@ys.fi