Yhteystiedot


  • Hallituksen sähköpostilista: ys-hallitus at helsinki.fi
  • Puhelin: 040 8712445
  • Osoite: Ylioppilaskunnan Soittajat, Mannerheimintie 3B, 00100 Helsinki

YS:n hallitus

Orkesterin hallitus vastaa yhdistystoiminnan hallinnosta ja suunnittelusta.

Yhteistyötiedustelut ja muut yleiset yhteydenotot voi osoittaa puheenjohtajalle ja varapuheenjohtajalle. Orkesterin sisäisestä tiedotuksesta vastaa sihteeri ja ulkoisesta tiedotuksesta sekä markkinoinnista tiedottaja.

Puheenjohtaja

Marja Tiainen
puheenjohtaja@ys.fi
Varapuheenjohtaja

Lauri Aila
varapuheenjohtaja@ys.fi
Kapellimestari

Tomas Djupsjöbacka
kapellimestari@ys.fi
Taloudenhoitaja

Kristina Niiranen
taloudenhoitaja@ys.fi
Sihteeri

Kalle Järvelä
sihteeri@ys.fi
Tiedottaja

Liina Bäckman
tiedottaja@ys.fi
Yliäänenvalvoja

Iiris Särkilahti
yliaanenvalvoja@ys.fi
Tilavastaava

Liisa Koivusalo
tilavastaava@ys.fi
Hallituksen lisäjäsen

Eevi Hakala
eevihakala@outlook.com

YS:n virkailijat

Orkesterin virkailijat hoitavat orkesteritoiminnan käytännön asioita.

Tilausesiintymisiä järjestelevät salonkiorkesterin intendentti ja pienyhtyevastaava. Vastaavalta kalustonhoitajalta voi tiedustella muun muassa soitinvuokrausta ja vastaavalta nuotistonhoitajalta nuotistoon liittyviä asioita. Käsiohjelmamainoksiin liittyvissä tiedusteluissa voi olla yhteydessä käsiohjelman päätoimittajaan.

Salonkiorkesterin intendentti
Helmi Lempinen
Helmi Lempinen
salonkiorkesteri@ys.fi
Pienyhtyevastaava

Liina Bäckman
pienyhtyeet@ys.fi
Www-vastaava
Daniel Landau
Daniel Landau
www@ys.fi
Vastaava kalustonhoitaja

Jenny Vesimäki
kalusto@ys.fi
Vastaava kalustonhoitaja

Lauri Aila
kalusto@ys.fi
Vastaava nuotistonhoitaja

Olivia Pärssinen
nuotisto@ys.fi
Käsiohjelman päätoimittaja

Ilona Keltti
kasiohjelmat@ys.fi