Yhteystiedot


  • Hallituksen sähköpostilista: ys-hallitus at helsinki.fi
  • Puhelin: 044 2861 216
  • Osoite: Ylioppilaskunnan Soittajat, Mannerheimintie 3B, 00100 Helsinki

YS:n hallitus

 

Puheenjohtaja
Nelli Heikkilä
Nelli Heikkilä
puheenjohtaja@ys.fi
Varapuheenjohtaja
Maarit Rytioja
Maarit Rytioja
varapuheenjohtaja@ys.fi
Kapellimestari

Tomas Djupsjöbacka
kapellimestari@ys.fi
Taloudenhoitaja
Suvi Kurki-Suonio
Suvi Kurki-Suonio
taloudenhoitaja@ys.fi
Sihteeri
Katariina Mäkilä
Katariina Mäkilä
sihteeri@ys.fi
Tiedottaja
Maria Rytioja
Maria Rytioja
tiedottaja@ys.fi
Yliäänenvalvoja
Emilia Hellstén
Emilia Hellstén
yliaanenvalvoja@ys.fi
Tilavastaava
Aarne Tähtimeri
Aarne Tähtimeri
tilavastaava@ys.fi
Hallituksen jäsen
Tuomas Tiainen
Tuomas Tiainen
tiaintu@gmail.com

YS:n virkailijat

YS:n virkailijat hoitavat käytännönasioita. Salonkiorkesterin intendentti ja pienyhtyevastaava hoitavat vastaavien yhtyeiden varauksia. Vastaava kalustonhoitaja vastaa mm. soittimien vuokrauskyselyihin ja vastaava nuotistonhoitaja nuotistoon liittyviin tiedusteluihin.

Salonkiorkesterin intendentti

Helinä Voipio
salonkiorkesteri@ys.fi
Pienyhtyevastaava

Anna-Maria Svinhufvud
pienyhtyeet@ys.fi
Www-vastaava
Daniel Landau
Daniel Landau
www@ys.fi
Vastaava kalustonhoitaja

Lauri Grünthal
kalusto@ys.fi
Vastaava nuotistonhoitaja

Joanna Rinne
nuotisto@ys.fi
Vastaava nuotistonhoitaja

Ilona Keltti
nuotisto@ys.fi
Käsiohjelman päätoimittaja

Eeva-Sofia Haukipuro
kasiohjelmat@ys.fi