Yhteystiedot


  • Hallituksen sähköpostilista: ys-hallitus at helsinki.fi
  • Puhelin: 045 132 9656
  • Osoite: Ylioppilaskunnan Soittajat, Mannerheimintie 3B, 00100 Helsinki

YS:n hallitus

Orkesterin hallitus vastaa yhdistystoiminnan hallinnosta ja suunnittelusta.

Yhteistyötiedustelut ja muut yleiset yhteydenotot voi osoittaa puheenjohtajalle ja varapuheenjohtajalle. Orkesterin sisäisestä tiedotuksesta vastaa sihteeri ja ulkoisesta tiedotuksesta sekä markkinoinnista tiedottaja.

Puheenjohtaja

Tommi Ahonen
puheenjohtaja@ys.fi
Varapuheenjohtaja

Marja Tiainen
varapuheenjohtaja@ys.fi
Kapellimestari

Tomas Djupsjöbacka
kapellimestari@ys.fi
Taloudenhoitaja

Kristina Niiranen
taloudenhoitaja@ys.fi
Sihteeri

Kalle Järvelä
sihteeri@ys.fi
Tiedottaja

Pauliina Merta
tiedottaja@ys.fi
Yliäänenvalvoja

Iiris Särkilahti
yliaanenvalvoja@ys.fi
Tilavastaava

Liisa Koivusalo
tilavastaava@ys.fi

YS:n virkailijat

Orkesterin virkailijat hoitavat orkesteritoiminnan käytännön asioita.

Tilausesiintymisiä järjestelevät salonkiorkesterin intendentti ja pienyhtyevastaava. Vastaavalta kalustonhoitajalta voi tiedustella muun muassa soitinvuokrausta ja vastaavalta nuotistonhoitajalta nuotistoon liittyviä asioita. Käsiohjelmamainoksiin liittyvissä tiedusteluissa voi olla yhteydessä käsiohjelman päätoimittajaan.

Salonkiorkesterin intendentti
Helmi Lempinen
Helmi Lempinen
salonkiorkesteri@ys.fi
Pienyhtyevastaava

liinabackman
pienyhtyeet@ys.fi
Www-vastaava
Daniel Landau
Daniel Landau
www@ys.fi
Vastaava kalustonhoitaja

Jenny Vesimäki
kalusto@ys.fi
Vastaava kalustonhoitaja

Lauri Aila
kalusto@ys.fi
Vastaava nuotistonhoitaja

oliviaparssinen
nuotisto@ys.fi
Käsiohjelman päätoimittaja

Ilona Keltti
kasiohjelmat@ys.fi